Edasi sisuni

TÜ ASK kergejõustiklased olid osalised Eesti koondise edus

Horvaatias Varaždinis toimunud 2. liiga võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused võitis Eesti koondis ja kerkis järgmiseks aastaks esiliigasse ning selles mängisid kandvat rolli ka TÜ ASK kergejõustiklased.

Eesti kogus kahe päevaga 336,50 punkti, teiseks tuli 321 punkti teeninud Sloveenia ja kolmandaks Taani 313 punktiga. Neljas oli Läti (306 p), viies Horvaatia (306 p) ja kuues Bulgaaria (297 p). Esiliigasse teenis koha vaid teise liiga võitja ehk Eesti, teise liiga viis viimast koondist langevad tulevaks aastaks aste madalamale.

TÜASKi nimekirjas olevatest sportlastest võistlesid koondise eest Adam Kelly (väliseestlane, kes tegelikult elab-treenib USAs, suvel on aga Tartus ja võistleb TÜ ASKi alt), Liis Roose, Rivar Tipp, Tiidrek Nurme.

Tulemused:

Adam Kelly vasaraheite 3. koht (65.27)

Liis Roose 400mtj 5. koht (58.86), ( N 4×400 teatjeooksu võistkondlik 2. koht (3.40,18)

Rivar Tipp 400m 7. koht (47.61), M 4×400 teatejooksu võistkondlik 3. koht (3.08,95)

Tiidrek Nurme: 5000m 2. koht (14.28,53)

Palju õnne kõikidele sportlastele ja treeneritele!

Loe ka pikemat artiklit Kergejõustikuliidu kodulehel.