Edasi sisuni

TÜ ASK tegi pikamaasõudmise meistrivõistlustel tublisid tulemusi

Treener Priit Purge räägib toimunud võistlustest lähemalt ning avaldab heameelt seniste tublite tulemuste ning heade tulevikuväljavaadete osas.

Üldjoontes läks TÜ ASK sportlastel üle ootuste hästi. Kui me vanematelt sportlastelt ootasime juba häid kohti, siis meid Kaisaga üllatasid samuti noorte sitke esinemine. Võistlustel osales kokku 8 sportlast, 4 noort ja 4 täiskasvanut.

Marcus Uibo saavutas PC vanuseklassid tubli 4 koha. Tüdrukute B vanuseklassis näitasid meie tüdrukud Brigitta Maria Raave ja Charlotte Pree samuti ilusat sõitu, saades kokkuvõttes 3. ja 6. koha. Poiste B vanuseklassis, kus oli ka kõige tihedam konkurents, saavutas Mark Theodor Jalakas samuti tubli 9. koha 31 osaleja hulgast.

Kolm meie sportlast olid esindatud meeste kergekaalu konkurentsis, kus Karl-August Ruusalepp krooniti Eesti meistriks, Andres Nöps sai 2. koha ja Joonatan Kama 4. koha. Eesti U-23 koondise üldises pingereas hoiavad Kal-August ja Andres hetkel 3. ja 5. kohta. Meeste arvestuses sõitis kaasa ka Rasmus Tensing. Ta tegi küll tubli sõidu, kuid tema oma tulemustega kõrgele ei küündinud. Temal pole ergomeetri ajad olnud kunagi väga head, pigem on ta kõrgemas vee peal olnud kõrgemas konkurentsis.

Sel aastal komplekteeritakse noorte ja U-23 koondis talviste võistluste alusel, kus iga sportlane kogub punkte. Kõrgemate punktide kogusumma alusel kutsutakse sportlased talvisesse ja kevadisesse laagrisse. Koondise kandidaatidel on järgmised testvõistlused kohustuslikud.

Testvõistlusteks on sel aastal:

Väikeste paatide regatt                 8-9. oktoober

EMV pikamaasõudmises              26. november

Pärnu MV ergomeetritel              17. detsember

ÜKE testid                                          21.-22. detsember

ALFA 2017                                           28. jaanuar

EMV sisesõudmises                       4. märts

Pärast seda otsustatakse punktide alusel koondisesse ja kevadlaagrisse pääsejad. Kui kõik plaanipäraselt läheb ja poisid oma arengut jätkavad, on plaanis peatreeneril komplekteerida meie meeste osalusel suveks kergekaalu neljane. Kuid seda näema alles suvel. Seniks tuleb tööd edasi teha.