Edasi sisuni

TÜ ASKi aasta parimad sportlased on Rasmus Mägi ja Lily Luik

Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi (TÜ ASK) tähistas eile, 11. jaanuaril, 2016. spordiaasta lõppu ning tunnustas ka parimaid sportlasi. Ahhaa keskuse Newtoni kohvikus toimunud tänuõhtul said kõigi spordialade parimad lisaks kingituste vastuvõtmisele veidi klubikaaslastele rääkida, millega nad tegelevad ning kuidas alal läheb ning oma efektse etteastega esines ka Ahhaa teadusteater.

Klubi valis aasta parimad nii spordialade lõikes eraldi kui ka kogu klubi peale kokku. Aasta naissportlaseks valiti Lily Luik, kelle möödunudaastasteks saavutusteks olid Eesti meistritiitel 10 000 m jooksus ning Olümpiamängudelt maratoni 97. koht.

Aasta meessportlane oli Rasmus Mägi, kelle silmapaistvaimaks saavutuseks loomulikult 400m tõkkejooksu OM finaalis saavutatud 6. koht, kuid märkimisväärne ka EM’i 10. tulemus.

Aasta treeneriks valiti Anne ja Taivo Mägi paar, kelle õpilaste hulka kuuluvad ka olümpiasportlased Rasmus Mägi ning Grit Šadeiko.

Aasta nooreks naissportlaseks kuulutati sulgpallur Hannaliina Piho, kellel ette näidata MM U18 võistkondlik 30.koht, üksik, naispaaris ja segapaaris 65.koht.; EMV 3.koht naispaarismängus; Euroopa U18 karikaetapi 2. koht üksikmängus ja 2.koht naispaarismängus.

Klubi parima noor meessportlase valikul tuli võitjaks korvpallur Märt Rosenthal, kes kuulus nii möödunud aastal kui ka nüüd U18 rahvuskoondisesse. Endise Rocki korvpallikooli meeskonnaga oli Märt Eesti Meister U18 vanuseklassis, karikavõistluste hõbemedalist ning meeste esiliiga pronksil. Eelmisel hooajal pidas ta TÜ/Rocki esindusmeeskonna rivistuses 5 mängu, on tänavusel hooajal kaasa löönud 7 kohtumises ning hetkel hoiab esiliiga kõige resultatiivsema mängija tiitlit.

Aasta noortetreeneri tiitli sai kergejõustikutreener Liina Remmel. Klubi suurima õpilastearvuga treenerina juhendab ta umbes 170 õpilast, 4-aastastest kuni täiskasvanuteni. 2016. aastal täitsid tema õpilastest kergejõustiku tulemuste I järgu 15 õpilast, kaks õpilast tuli Eesti meistriks ning mitmed olid EMV esikolmikus.

Parimad 2016

Klubi parimad sportlased alade kaupa (sportlane/treener):

Sulgpall
Hannaliina Piho/Heiki Sorge
Raul Käsner/Heiki Sorge

Kergejõustik
Lily Luik/Harry Lemberg
Rasmus Mägi/Anne ja Taivo Mägi

Kulturism
Reet Reimets/Silvar Rückenberg
Siim Savisaar/Silvar Rückenberg

Aerutamine
Eve Külasalu/Koit Põder
Tarmo Tootsi/ Koit Põder

Maadlus
Anette Traks/ Jarek Lätt
Vahur Steinberg /Jarek Lätt

Korvpall
Nele Laurimaa/Toomas Liivak
Janar Talts/Gert Kullamäe

Jalgrattasport
Mae Lang/ Jüri Kalmus
Silver Mäoma/ Jüri Kalmus

Sõudmine
Andres Nöps/ Heigo Tiidemaa, Priit Purge

Käsipall
Mihkel Keldoja/Priit Allikivi

Jõutõstmine
Marianna Bogdanova /Kaido Sirge
Alex Edward Raus /Peep Päll

Võrkpall (naised)
Liis Noormets/Andrei Ojamets

Poks
Elin Soomets / Hannes Tamm
Raiki Kinsigo/ Hannes Tamm

Tartu Ülikooli parim üliõpilassportlane
Daisy Kudre, suusaorienteerumine