Edasi sisuni

TÜ ASKi poksjad naasid Eesti meistrivõistlustelt mitme medaliga

3-5. märtsil toimusid Tartus A.Le Coq spordimajas Eesti meistrivõistlused poksis, kus osalesid ka mitmed Ülikooli spordiklubi esindajad.

Avapäeval sai võimsaima esitusega hakkama TÜ ASKi poksija Hendrik Kont (U40 -64kg),kes saatis kahel korral ringis põrandale Narva Kreenholmi poksiklubi poksija Pavel Kustenko. Kui esimese löögi järel suutis Kustenko veel püsti tõusta, siis teise järel enam mitte. Poolfinaalis kohtus Hendrik Kohtla-Järve klubi poksija Semjon Karhaniniga. Tasavägise ning väga võitlusliku matši võitis Karhanin kohtunike häältega. Karhanin tuli ka kokkuvõttes kullale ja sellega saavutas kolmanda meistritiitli ning valiti ka selle aasta meistrivõistluste tehniliselt parimaks poksijaks.

U19 vanuseklassi -69 kg kehakaalukategoorias võidutses veerandfinaalis TÜASK spordiklubi poksija Robert Galkin alistades kindlalt kohtunike häältega Tallinna Sofroni poksija Kaido Tammoja. Omavahel on nad kohtunud viiel korral ja kahel viimasel neist on Robert võitnud.

Poolfinaalis kohtus Robert Tartu klubi Sirge poksija Martti Toomiga ning alistas ta nokaudiga teises raundis.

Finaalis oli Robert vastamisi Jõhvi Loit poksiklubi esindaja Denis Osipoviga, kus kahe poksija duell oli väga tasavägine, kuid lõpuks võitis siiski vastane kohtunike otsusega.

Meie spordiklubi esindaja Richard Ets (Eesti meister 2015 ja 2016), pidi kulla vastu võtma ilma matsi pidamata, ühtegi vastast sel korral tema kaalukategoorias üles antud ei olnud.

Sellel aastal sai veel näha väga võimast esitust naiste poksis. Meie klubi esindaja Elin Soomets võistles oma elu esimese matsi -69 kg naiste seas. Vastaseks oli poksija Kiviõli poksiklubist, kellel oli juba 14 matsi ees. Tehniliselt ja aktiivuselt tegi see mats paljudele meeste matsidele silmad ette, kahjuks tuli tõdeda vastase paremust sel korral.

TÜASK poksiklubi võitis U19 vanuseklassis:

Robert Galkin -69kg II koht

Richard Ets -91kg I koht

U-40 täiskasvanud

Hendrik Kont -64 kg III koht

Elin Soomets -69 kg II koht