TÜ ASKis peeti rahvusvaheline võistlus “Paarissuled”

8.oktoobril 2016 toimus Tartu Ülikooli Spordihoones rahvusvahelise sulgpallivõistluse “PAARISSULED” 1.etapp, kus osales 212 sulgpallurit Lätist, Soomest ja Eesti erinevate klubidest.

Parimad selgitati viies tugevusklassis meespaarismängudes ja naispaarismängudes. Kokku peeti 14 sulgpalliväljakul 223 kohtumist, mille käigus koguti 18495 punkti.

Meistriliiga meespaarismängus Eesti meistrid Raul Käsner ja Kristjan Kaljurand (TÜASK) muutsid võistluse huvitamaks võttes endale klubikaaslased uuteks paarilisteks, et saaksid võistlussituatsioonis teineteise vastu võimeid proovile panna ning sellest teha omad järeldused, mis aitaksid mängukvaliteeti parandada.  Moodustusid paarid Raul Käsner – Mihkel Talts ja Kristjan Kaljurand – Sander Sauk. Mõlemad paarid jõudsid oodatult finaali ning esikoha võitis seekord Kristjani ja Sandri duo.

mehed

Naispaarismängus esikoha võitsid Kertu Margus – Laura Kaljurand ning teiseks jäid Kristel Sorge – Helen Klaos (kõik TÜASK; ülal pildil).

Esiliiga naispaarismängus võitsid esikoha sulgpalliklubi „Triiton“ sulgpallurid Laura Martinson – Mariliis Pärn ning meespaarismängu esikoht kuulus Imre Hansen – Sten Rääbise (TÜASK/Triiton) paarile.

2.liiga meespaarimängu võit läks Läti klubi „Lotos“ esindajatele Vjaceslavs Baskovs – Oskar Lidums ja naispaarimängu võitsid Kelly Kelder – Lia Mnogolessova Triitonist.

3.liiga meespaarismängu võitsid Rakvere sulgpalliklubi „Heimtali Suled“ sulgpalluritele Aleksander Hatlevits – Reio Rull ning naispaarismängu võitsid Emili Pärsim – Marelle Salu (Triiton).

4.liiga meespaarismängu võidu noppisid Kristo Frei – Margus Zirk ja naispaarismängu Ksenia Kadak – Emilia Shapovalova (Tartu Kalev).

Järgmised Paarissuled toimuvad 3.detsembril, aga noortele sulgpalluritele saab kaasa elada juba nädala pärast, 15.ja 16.oktoobril Tartu Ülikooli Spordihoones, kus toimub Noorte GP 2.etapp.