TÜ korvpallinaiskond lõpetas hooaja hõbedaga

Tallinna Ülikooli korvpallinaiskond alistas OlyBet meistriliiga finaalseeria neljandas kohtumises koduväljakul mänginud Tartu Ülikooli numbritega 90:75 ja võitis kogu seeria mängudega 3-1.

Võrdselt kulgenud avaveerandi võitsid külalised 18:17. Teisel mänguperioodil  haaras initsiatiivi Tallinna Ülikool ja suurendas eduseisu poolajaks 46:34 peale.

Kolmanda veerandi esimeses pooles läksid Janne Schasmini hoolealused kahel korral 18 silmaga ette, kuid tartlannad vastasid 17:6 spurdiga ning tulid mängu tagasi. Enne otsustavat neljandikku oli valitsevate meistrite eduseis 70:61. Kadri Uiga vabavisked neli minutit enne normaalaja lõppu vähendasid Tartu kaotusseisu viiele punktile (71:76), kuid pealinna naiskond oli otsustavatel hetkedel edukam ja lõpetas kohtumise koguni 14:4 spurdiga.

Tallinna Ülikooli parimaks kerkis seitse kaugviset tabanud Kati Rausberg 27 punktiga. Trine Kasemägi arvele jäi 17 ja Birgit Piibur lisas 15 punkti. Annika Köster kogus kaksikduublit tähistavad 13 punkti, 11 lauapalli ja 6 korvisöötu ning valiti ka finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Tartu Ülikool/Kalevi parimad skooritegijad olid Anna Gret Asi ja Kadri Uiga, kes viskasid mõlemad 25 punkti. Kaksikduubli teinud Asi jagas ka 10 resultatiivset söötu. Eleriin Vaino sai kirja 13 ja Sandra Reinvald 10 punkti.

Kohtumise tipphetked