Edasi sisuni

Tartu Ülikooli Spordihoone, aadressil Ujula 4

Aastast 2007 juurdeehituse saanud erinevate spordialade harrastamiseks kaasaegne avar spordihoone. Olemas kergejõustikuhall, 4 pallisaali, jõusaal, tõstesaal, poksisaal, aeroobikasaal, sõudeergomeetritesaal, lauatennisesaal.

UJULA 4 SPORDIHOONE RENOVEERITI 2007. AASTAL:

Aeroobikasaal (254 m2)

Võimlemise lektorite valitud spetsiaalne põrandakate (15 mm kummimatt Pavigym Fitness), mis on sobiv eri aeroobikastiilide harrastamiseks ning võimlemisalaseks õppetööks ja treeninguteks. Peeglitega saal on väga hea varustusega (Reebok´i stepilauad ja bosupallid, bodypump-kangid, hantlid, venitusmatid, võimlemisvaip 15 x 15 m jne).

Poksisaal (255 m2)

Poksisaalis paikneb statsionaarne rahvusvahelise poksiliidu nõuetele vastav poksiring mõõtudes 5 x 5 m. Ruumis on võimalik harrastada erinevaid kahevõitlusalasid, karated, kickboksing’ut jne. Laes olevatele siinidele riputatakse 15 poksikotti. Ruum on varustatud ka statsionaarse poksitablooga. Poksisaali on võimalik üürida poksitreeninguteks (ainult juhendaja olemas olul) ja võimlemiseks (väiksemad grupid).

Pallisaal IV (675 m2)

Spetsiaalne tugevast vahtrast kattega FIBA sertifikaadiga puitpõrand 33,3 x 17,6 m, kuhu on tehtud jooned viie spordiala (käsipall, sulgpalli neli väljakut, tennis, võrkpall, korvpall) õppeks ja treeninguks.

Saali saab mahutada ca 50 inimest, seal on olemas tehnilised tingimused mitmesuguste spordialade harrastamiseks ja on võimalik korraldada ka võistlusi.

Kergejõustikuhall (5151 m2)

Kergejõustikuhalli ehitus, sisekujundus, radade, hüppe- ja heitesektorite paigutus ning inventar vastab IAAF-i võistlusmäärustele, mis on sätestatud võistlus-ja treeninghallidele.

Hallis on nelja jooksurajaga 200 m ring, 60 m sprindirada, väljaspool 200 m ringi soojendusrada, kõrgus-, teivas-, kaugus- ja kolmikhüppesektorid, spetsiaalne heitenurk ketta- ja vasaraheite ja odaviske treeninguteks sisetingimustes ning spetsiaalse tõukepakuga paigaldatav kuulitõukering.

Võimlemisnurgas on laest rippuvad võimlemisrõngad ja köied. Hallis on olemas ka pehmendusega topispalli viskesein ja ronimissein. Statsionaarne tribüün mahutab 410 inimest.

Kergejõustikuhalli on võimalik kohandada mitmesuguste suurürituste korraldamiseks. Selleks otstarbeks on olemas portatiivne põrand ja monteeritavad tribüünid 2500 inimesele, jooksuliider (jooksutempo määraja), elektrooniline ajavõtusüsteem, elektroonilised stardipakud (8 tk) ning valestardi fikseerimise seadmestik.

Lauatennisesaal (176 m2)

Lauatennisesaal eri tasemega harrastajatele. Saalis on lauatennise laudade vahel eraldusbarjäärid ning kaks lauatennise punktilugemise mehaanilist tablood.

Lauatennisesaali on võimalik (Ujula 4) üürida:

  • võimlemiseks (seintes peeglid),
  • lauatennise mängimiseks (kuni 5 lauda),
  • seminaride korraldamiseks (kuni 80 tooli)

Jõusaal I korrus (132 m2)

Klassikaline viie tõstepaigaga tõstesaal. Kummimattidega tõstetsoonis on kangitõstele vastupidav vabalt ujuv puitpõrand. Saal on sobiv jõutreeninguteks kõikidele spordialadele ning varustatud professionaalsete raskusketaste- ja tõstekangidega. Sobib jõutreeninguteks ning üldkehaliseks ettevalmistuseks eri spordialade harrastajatele.

Jõusaal II korrus (132 m2)

Professionaalsete jõutrenažööride ja jõupinkidega varustatud jõusaal (Technogym), mis sobib jõutreeninguteks ning üldkehaliseks ettevalmistuseks eri spordialade harrastajatele.

Ellinguhoone (496 m2) ja paadisild