Edasi sisuni

TÜ meistrivõistlused futsalis 2011/2012

Tulemused

Selle aasta futsali (saalijalgpalli) meistrivõistlused osutusid väga populaarseks, osales 105 mängijat 16s võistkonnas. Kokku peeti maha 48 mängu kahel väljakul.

Veerandfinaalidest jõudsid poolfinaali ainult enda alagrupi võitnud võistkonnad, kellest JK Sutsaki ainukesena ei läbinud alagruppi puhtana, vaid tegi viigi KKS 10-ga.

Poolfinaalid olid väga tasavägised – JK Sutsaki läks Pärnu Kolleži vastu mängu juhtima 3:0, kuid Pärnu suutis mängu viigistada ning mindi penalteid lööma. Pärnu kolmas lööja eksis ja JK Sutsaki pääses sellest paarist edasi finaali.

Teises poolfinaalis läks Tuleb ära 2011 kiirest 3:0 juhtima, aga mäng ei olnud veel tehtud. Peamiselt välisüliõpilastest koosnev võistkond Päkapikk suutis kaks väravat tagasi lüüa ning viimased minutid olid väga pingelised, kuid finaali pääses siiski Tuleb ära 2011.

Kolmanda koha mängus kohtusid Pärnu Kolledž ja Päkapikk, mäng lõppes 2:2 ja mindi penalteid lööma ning neist väljus kindlamalt Päkapikk võites penaltiseeria 2:0.

Finaalis oli oodata põnevat mängu ning et kõik saaksid seda vaatama ikka tulla, siis alustati sellega alles pärast 3.-4. koha mängu. Finaali kogunes vaatama ligi 50 inimest. Finaalis näitas ilusat mängu võistkond Tuleb ära 2011 ja alistas JK Sutsaki lausa 5:0.

I koht – Tuleb ära 2011 (Martin Naggel, Tarvo Metsavas, Joosep Raudsepp, Taavo Velt, Gevin Kalm, Taivo Idavain, Märt Mägi)

II koht – JK Sutsaki (Toomas Kangur, Kaspar Tootsi, Mart Sameli, Taaniel Laisk, Kaarel Kallandi, Priit Veskimäe, Toomas Pruler, Madis Kahro)

III koht – Päkapikk (Ermo Ojaste, Sergei Dinis, Ragnar Kraav, Theo Roos, Fransisco Marques Aragon, Jose Maria Maestre Farias)

4. Pärnu Kollež

5. KKS 10

6. Oskar

7. Akadeemiline Puhkus (väljaspool arvestust)

8. Sergei Pareiko

9. Füsioteraapia

10. Majandusrebased I

11. Votke välja

12. Juura I

13. Mat-inf

14. Majandusrebased II

15. RT 10

16. FC Paha sööt

Juhend

1. Eesmärk
Tartu Ülikooli meistrite selgitamine futsalis.

Sportimisharrastuse ja futsaliharrastuse ergutamine TÜ üliõpilaste ja töötajate hulgas.

2. Aeg ja koht

Võistlused toimuvad pühapäeval, 11. detsembril 2011 2011 TÜ spordihoones Ujula 4, algusega kell 10.00.

3. Korraldamine

Võistlust organiseerib TÜ Akadeemiline Spordiklubi.

Turniiri peakorraldaja on Tarvo Metsavas (tel. 55 542 110, tarz87@gmail.com).

4. Osavõtjad

Võistlustest saavad osa võtta üliõpilaspileti esitamisel TÜ üliõpilased ja töötõendi esitamisel TÜ töötajad.

Võistkonna suurus on kuni 10 mängijat.

Võistkonnas võib olla üks meistriliiga mängija.(hooajal 2011 platsile saanud mängija, kehtib ainult meestele).

5. Võistluste süsteem

Võistlused toimuvad nais- ning meeskondadele (võistlused toimuvad kui registreerinud on vähemalt 3 võistkonda).

Võistluste lõplik süsteem selgub 30 minutit enne võistluste algust kohapeal, sõltudes osalejate arvust.

Alagruppides toimuvad üheringilised turniirid.

Üldine paremusjärjestus alagruppides selgitatakse punktide üldsumma põhjal, kusjuures võit annab 3, viik 1 ja kaotus 0 punkti.

Gruppides kõikide kohtade paremusjärjestuse määramisel võrdsete punktide korral arvestatakse: 1) väiksemat antud loobumiskaotuste ja tühistatud tulemuste arvu turniiritabelis; 2) suuremat võitude arvu; 3) omavaheliste mängude punkte; 4) omavaheliste mängude väravate vahet; 5) üldist väravate vahet; 6) suuremat löödud väravate arvu.

Kohamängudes normaalaja viigilise tulemuse korral otsustatakse võitja penaltitega (kummastki võistkonnast 3 lööjat). Viigilise tulemuse korral lüüakse penalteid kuni esimese edu väravani.

6. Reeglid

Mängitakse 14 minutit. Kasutatakse jooksvat aega. Mängu alguses peab olema mõlemas võistkonnas vähemalt 5 (4+1) mängijat.

Kui mängu jooksul jääb võistkonda mängima vähem kui 3 mängijat lõpetatakse mäng ja võistkonnale arvestatakse kaotus ning tabelisse märgitakse vastaste poolt löödud väravate arv.

Kollane kaart tähendab hoiatust. 2 kollast kaarti ühele ja samale mängijale tähendab automaatselt punast kaarti ja eemaldamist.

Mängija, kes mängust eemaldatakse (punane kaart), on kohustatud väljakult lahkuma ja järgmise mängu vahele jätma. Tema meeskond jätkab ühemängijalises vähemuses 2 minutit.

Libistamine, püüdes mängida palli, on keelatud (nii ründav kui kaitsev mängija), v.a. väravavaht oma karistusalas.

Vahetusalad asuvad samal poolel kus vahetusmängijate pingid ning otse nende ees. Ainult sealt võivad mängijad siseneda ning väljuda vahetuse korral. Juhul kui mängija rikub seda reeglit antakse kollane kaart!

Vahetuste arv mängu jooksul ei ole piiratud. Mängija, kes on välja vahetatud, võib uuesti siseneda mängu nüüd juba teise mängija asemele. Vahetust võib sooritada ajal mil pall on mängus või mängust väljas.

Juhul kui väravavaht puutub palli uuesti pärast palli käest andmist enne, kui pall on ületanud keskjoone või teda on puudutanud vastasmängija, määratakse vabalöök vastasvõistkonna kasuks.

Penaltikoht märgitakse väravapostide keskkohast 6 m kaugusele karistusala joonele. Teine penaltikoht märgitakse väravapostide keskkohast 10 meetri kaugusele.

Juhul kui mängija sooritab oma võistkonna neljanda vea, määratakse karistuslöök teisest penalti punktist 10 meetri kauguselt väravast. Kaitsva võistkonna mängijad peavad asetsema vähemalt 5 meetri kaugusel pallist kui mängitakse nurgalööki, karistuslööki, vabalööki või mängitakse küljejoonest lahti.

7. Teaduskondade paremusjärjestus

Osalemisel saadud punkt läheb koondtabelisse nii teaduskonna (KKT-l kursuse) põhiselt kui ka personaalselt ning kevadel 2012 selgub sportlikult aktiivseim teaduskond ja ka aktiivseim mees- ja naisüliõpilane.

8. Protestid

Võistluste käigus tekkinud küsimused ja protestid lahendavad kohapeal peakohtunik ja peakorraldaja.

9. Autasustamine

Võitja mees- ja naiskonda autasustatakse meistriauhinna ja medaliga. Teise ja kolmanda koha omanikke medaliga.

10. Registreerumine

Registreerumine toimub kirjalikult tarz87@gmail.com kuni 09.12.2011.

Osavõtumaks 5 eurot võistkonnalt tasuda MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi arvele nr. 10220048578018 SEB