Üliõpilaste meister talijalgpallis on Tartu Ülikool

Talijalgpalli meistrivõistlused on selleks korraks läbi. Tartus  Tamme staadioni kunstmuruväljakul toimusid finaalturniiri mängud.

Poolfinaalides kohtusid esimesel väljakul Tartu Ülikool ja Tallinna Majanduskool. Paremuse panid maksma tiitlikaitsjad Tartu Ülikoolist tagades koha finaalis 6:3. Kõrvalväljakul selgitati samal ajal teine finalist Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Eesti Maaülikooli vahel. Nimetatud poolfinaal osutus tasavägisemaks ning võitja oli kuni viimaste minutiteni lahtine. Seekord tagasid finaali pääsu Eesti Maaülikooli esindajad tulemusega 3:2.

Kolmanda koha mängus kohtusid seega Tallinna Majanduskool ja Tallinna Tehnikakõrgkool. Tundub, et Tallinna Tehnikakõrgkooli mängijad olid eelnevast kohtumisest koostöö hästi paika saanud ning turniiri kolmas koht võideti kindla eduga. Lõpptulemuseks 7:1, kolmas koht Tallinna Tehnikakõrgkoolile ja neljas koht Tallinna Majanduskoolile. Tegu on Tallinna Tehnikakõrgkooli teise järjestikuse pronksmedaliga Talijalgpalli meistrivõistlustel.

Finaal toimus tiitlikaitsjate Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli vahel. Mõlemal võistkonnal on Talijalgpalli meistrivõistluste raames ette näidata häid tulemusi. Tartu Ülikool on läbi aegade kõige edukam võistkond viie kuldmedali, ühe hõbemedali ja kolme pronksmedaliga. Eesti Maaülikool on 2013. aasta võitjad ning lisaks on neil kolm hõbedast ja kolm pronksist kohta. Favoriit oli Tartu Ülikool, kes võitis omavahelise mängu alagrupis 9:1. Tänane mäng osutus tasavägisemaks, lõppseisuks jäi 4:0 Tartu Ülikooli kasuks. Seega hõbemedalid läksid Eesti Maaülikooli mängijate kaela.

Üliõpilaste Talijalgpalli meistrivõistluste võitja, kuldmedalite omanik ja võitjakarika kojuviija on TARTU ÜLIKOOL!

Autasustati ka kolme parimat individuaalset mängijat. Parimaks väravakütiks osutus Martin-Gert Pärli Eesti Maaülikoolist, parim väravavaht on Karli Kütt ning turniiri väärtuslikuim mängija on Martin Aasmäe.

Palju õnne võitjatele!

Tulemused on leitavad http://www.easl.ee/index.php?id=615 ja pilte finaalturniirist leiad https://www.facebook.com/eesti.akadeemiline.spordiliit/

Kohtume juba järgmistel üliõpilasspordi üritustel ning järgmisel aastal Talijalgpalli meistrivõistlustel!

Projektijuht Ermo Tikk
ermo.tikk@gmail.com, 5343 2165