Klubist

Klubist

Klassikalise jõutõstmise Euroopa MV-l Rootsis Västeras võitis Eliise Mikomägi noorte tütarlaste -76 kg kategoorias 2. koha tulemusega 405 kg, mis on ka uus Eesti rekord.

Nimetatud kategoorias oli võistlus väga tasavägine ja pingeline. Rootslanna Lova Norrblom võitis ainult 2,5 kg suurema kogusummaga (407,5 kg). Kolmandaks jäi soomlanna Nina Heikkinen (400,5 kg).

Eliise alustas võistlust hästi, parandades kükis kahel korral Eesti rekordit: 155 kg ja 160 kg. Küki võitis Nina Heikkinen, kes püstitas kategoorias uue noorte maailmarekordi -170,5 kiloga.

Lova Norrblom küki lõpptulemuseks jäi 155 kg (parandas samuti oma isiklikku rekordit 15 kiloga).

Lamades surumises jäi Eliise tulemuseks paraku ainult 75 kg. Algraskuseks valitud 75 kg liikus ülesse väga raskelt.. hiljem selgus, et kang oli valesti koormatud ehk kokku pandud – ühele poole oli lisatud üks 2,5kilone ketas rohkem. Seda märkasid Eliise trennikaaslased ülekannet jälgides, aga meie protesti kohtunikud ega žürii ei rahuldanud. Ka Eliise konkurendid ei olnud lamades surumises nii rekordhoos ning andsid oma tulemustes pisut järgi. Vaatamata segadusele tuli väike lamades surumise kuldmedal siiski Eliisele!

Jõutõmbes jäi Eliise lõpptulemuseks 170 kg ja tasuks väike hõbemedal. Võitis Lova Norrblom 180 kiloga, mis tagas talle ka kogusumma võidu. Nina Heikkineni parimaks jäi 162,5 kg.