U20 meeskond tuli EYBL finaalturniiril 3. kohale

Uudised

Korvpall

Möödunud reedest kuni pühapäevani (15.-17. märts) mängisid U20 poisid EYBL-i ehk Euroopa noorte korvpalliliiga finaalturniiril Tallinnas. Kohal oli 12 võistkonda, kes olid jagatud nelja alagruppi.

Alagrupis olid seekord vastasteks BS Spars Ventspilsist ja Hot Pepper Heat Amsterdamist. Mõlemas mängus suudeti oma paremus maksma panna ja tulemuseks oli alagrupi võit ning poolfinaali koht laupäevaks.

Alagrupi tulemused:
Tartu Ülikool 100:75 BS Spars
Tartu Ülikool 89:69 Hot Pepper Heat

“Laupäevases kohtumises tuli poolfinaalis vastamisi minna Bratislava Inter võistkonnaga. Tasavägiselt kulgenud mängus sai saatuslikuks mõõnaperiood III veerandajal, mille järel jäime 7-punktilisse kaotusseisu. Kolm minutit jäi mängu lõpuni, kui jõudsime vastasest kolme punkti kaugusele. Kahjuks ei olnud seejärel meil aga enam jõudu/õnne ja pidime leppima 58:70 kaotusnumbritega. Pühapäevases 3.-4. koha mängus NEXT Generation Brno Basketi vastu näitasid poisid aga oma head kokkuvõtmise võimet ja vastane mängiti üle seisuga 86:72.
Seega lõpetati turniir auhinnalisel III kohal. Treenerina tahaksin välja tuua head võistkonna vaimu ka pärast poolfinaali kaotust. Otsustavaks pühapäevaseks mänguks suudeti vaatamata eelnevatest mängudest kuhjunud väsimusele esitada korralik võistkondlik sooritus,” võttis viimased mängud kokku peatreener Toomas Kandimaa.

⭐️ Võistkonna parimaks mängijaks nimetati Aleksander Tassa ja All Stars viisikusse valiti Rando Roos.