Eesti Noorte MV sõudmises

Uudised

Sõudmine

Eesti Noorte MV sõudmises

Möödunud nädalavahetusel tõmmati Eesti Noorte MV-l joon alla suvisele sõudmishooajale. Meie klubi noored olid esindatud mitmes väiksemas paadiklassis. Suuri paate (neljapaati ja kaheksapaati) seekord mitmest õnnetust asjaolust tulenevalt välja panna ei õnnestunud, kuid väiksemates paadiklassides olime tublid.
 
Medalite arvestuses jäime neljandale kohale, jäädes alla ainult suurtele klubidele ja edestades näiteks Tallinna ja Narva klubi. Väidetavalt tegime parima aasta alates 2014. aastast. Parimad kohad saavutasid meie U23 vanuseklassi sportlased Mark Theodor Jalakas, kelle saagiks jäi kaks kuldmedalit (M1x ja M2-) ja üks pronksmedal (M2x), ja Kaarel Kiiver, kelle saagiks jäi üks kuld (M2-) ja üks pronks (M2x). Ühepaadi võit tuli isegi väikese üllatusena ja andis kinnitust Mark Theodor Jalaka potentsiaalist juba järgmistel aastatel liituda Eesti A-koondisega. Aleksander Jalakas oli aga PA klassi ühepaadil kolmas ja saagiks samuti pronksmedal.
 
Erilist rõõmu aga pakkusid meie noorema vanuseklassi sõudjad, kes alles mõne aasta tõsiselt harjutanud. Tüdrukute A vanuseklassis tuli Sigrid Vinn südika sõiduga pronksisele kolmandale kohale🥉 Poiste C klassis võistles meil aga kolm poissi. Kahepaadil (PC2x) olid esimesel võistluspäeval Kristjan Lokotar ja Markus Vassiljev neljandad. Koht oleks võinud isegi kõrgem olla, kui Pärnu paat poleks halbade juhuste kokkulangemisel poistele otsa sõitnud. Selle eest aga näitasid poisid head minekut pühapäeval ühepaatidega, kus 22 poisi konkurentsis saavutas Kristjan Lokotar 2. koha🥈, Rasmus Purge 11. koha ja Markus Vassiljev 12. koha.
 
Kiitus sportlastele ja treenerile!👏
 
14.08.2023