Tartu Ülikooli kaheksapaat tuli Euroopa ülikoolide meistriks

Uudised

Sõudmine

Tartu Ülikooli kaheksapaat tuli Euroopa ülikoolide meistriks

Poolas toimunud Euroopa üliõpilaste meistrivõistlustel krooniti kaheksapaadi meistriteks Tartu Ülikooli sõudjad. 

7.-10. septembril toimusid Poolas Bydgoszczis Euroopa ülikoolide sõudmise meistrivõistlused. Eestist olid võistlemas Tartu Ülikooli tudengid kahes paadiklassis – meeste kaheksapaat ja naiste ühepaat. Kaheksapaate oli võistlustules 12 ning naiste ühepaadis võistles Rachel Kõllo, kus kokku oli võistlemas 18 naist. 

Võistlused algasid reedel, 7. septembril eelsõitudega. Rachel Kõllo oli oma eelsõidus teine, mis viis ta otse edasi poolfinaali 12 parema hulka. Kaheksapaat aga võitis veenvalt oma eelsõidu ja liikus otse edasi pühapäevasesse finaali kuue parema hulka. Kõllo sõudis laupäevases poolfinaalis, kus ta näitas väga südikat võistlust, kuid jäi neljandaks. Pühapäev oli võistlustel juba finaalide päralt. Ennelõunases plokis võistles Rachel Kõllo ühepaadiga B-finaalis ja saavutas kokkuvõttes 9. koha, seda 18 naise konkurentsis. 

Pärastlõunases plokis aga oli võistlustules Tartu Ülikooli kaheksapaat, kes väga põnevas ja närvesöövas finaalis tuli Euroopa ülikoolide meistriks ajaga 2:50,18. Teise koha võitnud Kazimierz Weiki ülikooli (Poola) edestati kõigest 0,06 sekundiga ning kolmandaks jäi Lyoni ülikooli kaheksapaat. 

Kaheksapaadi koosseisu kuulusid Markus Uibo, Karl August Ruusalepp, Karl Kristofer Orgse, Rasmus Tensing, Margus Kodasma, Martin Rahuoja, Uku Siim Timmusk, Mark Theodor Jalakas ja roolis Maria Siiman.

11.09.2023